Asiointi

Tervetuloa International House Joensuuhun!

Palvelemme ensisijaisesti ajanvarauksella. Olemme avoinna ma–pe klo 9–11  ja 12–15. Voit varata ajan henkilökohtaiseen neuvontaan sähköpostilla internationalhouse@joensuu.fi  tai puhelimitse 013 337 0333 tai käymällä toimistollamme. Tapaaminen on mahdollista järjestää myös etäyhteydellä.

Palvelumme ovat luottamuksellisia ja maksuttomia. Palvelemme suomen ja englannin kielillä. Jos tarvitset tulkkia, se tilataan sinulle maksutta.

Huomioithan, että toimistomme ei käsittele tai ota vastaan oleskelulupahakemuksia. Maahanmuuttovirasto (Migri) ottaa vastaan, käsittelee ja ratkaisee oleskelulupahakemukset. Lähimmät toimipisteet sijaitsevat Kuopiossa ja Lappeenrannassa.

Neuvonta-ajat ilman ajanvarausta

Tarjoamme neuvontaa ilman ajanvarausta eri kieliryhmille alla olevina ajankohtina. Ajat on tarkoitettu lyhyisiin, enintään 20 minuutin asiointeihin. Neuvonta-ajat ilman ajanvarausta on tarkoitettu ensisijaisesti kiireellisten asioiden hoitamiseen. Saat aulasta vuoronumeron ja palvelemme asiakkaita saapumisjärjestyksessä.

Suomeksi ja englanniksi palvelua saa kaikkina neuvonta-aikoina. Palveluaikoihin voi tulla muutoksia, joista tiedotamme verkkosivuillamme ja Facebookissa.

 

Suomen-, venäjän- ja englanninkieliset neuvonta-ajat:

  • tiistaisin klo 13–15  Päivystys on peruttu 28.11.2023

Suomen-, arabian- ja englanninkieliset neuvonta-ajat:

  • maanantaisin klo 13–15

  • torstaisin  klo 13–15
     

Avoinna

ma-pe 9-11 ja 12-15

internationalhouse@joensuu.fi

puh. 013 337 0333

Facebook

Innehållspresentatör

Eija Asikainen

kotouttamispäällikkö/Head of Integration Services
 050 597 8875
eija.asikainen@joensuu.fi

Sanna Raetsaari

kotoutumissuunnittelija/Acting Integration Services Coordinator
 050 310 1043
sanna.raetsaari@joensuu.fi

Marit Roosvalt

kotoutumisohjaaja/Integration Adviser
 050 471 3215
marit.roosvalt@joensuu.fi

Tiina Kähkönen

kotoutumisohjaaja/Integration Adviser
 050 535 7280
tiina.kahkonen@joensuu.fi

Raila Turunen

kotoutumisohjaaja/Integration Adviser
 050 566 4935
raila.turunen@joensuu.fi

Annu Kettunen

kotoutumisohjaaja/Integration Adviser
 050 473 8667
annu.kettunen@joensuu.fi

Henni Pekkarinen

projektikoordinaattori, Joensuun seudun kotouttamistyön keskus-hanke Project Coordinator, Regional Centre of Integration Work-project
 050 413 3235
henni.pekkarinen@joensuu.fi

Risto Kankaanpää

kotoutumisohjaaja/Integration Adviser
 050 594 9503
risto.kankaanpaa@joensuu.fi

Evgeny Niukkanen

Kotoutumisohjaaja/projektityöntekijä /Integration Adviser
 050 325 3448
evgeny.niukkanen@joensuu.fi

Raed Al-Tawil

avustava kotoutumisohjaaja/Assisting Integration Adviser
 050 433 1986
raed.al-tawil@joensuu.fi

International House Joensuu kartta

Malmikatu 5 B, Joensuu
4. kerros

Sivu arviointi ja palaute